BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vertimų Biuras

Vertimai jau nuo seniausių laikų yra ganėtinai pelninga profesija, kadangi informacija kiekvienam žmogui reikalinga, tačiau ne visada yra prieinama suprantama kalba. Šių laikų atitinkamą vertimo funkciją įprastai atlieka vertimų biuras - įstaiga, kurioje dirba įvairių profesijų bei sričių žmonės, siekiant to, jog užsakovai gautų išverstą informaciją iš vienos kalbos į kitą, kurią galės panaudoti kokioje tik norės rinkoje kaip savo nuosavybę, nes vertimų biuras atsakomybės už savo vertimus t.y. autorinių teisių neprisiima.

Įprastai vertimų biuras apsiima versti tekstus iš vienos kalbos į kita, t.y. paprastus straipsnius, tačiau pati svarbiausia jo funkcija yra dokumentų vertimas iš vienos kalbos į kitą. Kadangi šiais laikais gyventi galima bet kurioje šalyje, vertimų biuras tapo ganėtinai aktualus tiek emigrantams, tiek imigrantams, t.y. visiems keliaujantiems.

Susiklosčius tokiai situacijai, ganėtinai svarbu žinoti, kiek vertimų biuras ima už savo paslaugas. Įprastai vidutinis įkainis imamas žuvieną A4 formato puslapį, kas būtų 1600 rašmenų ant puslapio, neskaičiuojant tarpų tarp žodžių. Tokia vertimo paslauga dažniausiai kainuos 20-30 litų intervale, žinoma, priklausomai nuo kitų kriterijų, kuriuos nurodys vertimų biuras.

Pagrindinis, nesvarbu, dokumento ar paprasčiausio teksto vertimo kainos kriterijus yra be jokios abejonės, ta kalba, iš kurios norite, jog tekstas būtų išverstas bei žinoma antroji kalba, tai ta kalba, kuria norėsite matyti savo galutinį paslaugos variantą.

Taip pat ganėtinai svarbus kriterijus ir tai, per kokį laika jums reikia jog paslauga būtų suteikta. Įprastai vertimų biuras užsideda 10-20 proc. antkainį nuo visos užsakymo sumos, o savo užsakytus vertimus (iki 10 puslapių apytiksliai) gaunate per 2-3 darbo dienas. Žinoma, jeigu jums vertimų reikės skubiau, turėsite sumokėti daugiau. Todėl visada stenkitės protingai apgalvoti užsisakymo terminą, kadangi vertimų biuras nuolaidas daro tik seniems klientams.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.